Cieczka

Wycie, ujadanie, drapanie w drzwi, plamy z krwi. Czas, który niejednego miłośnika psów może przywrócić o zawrót głowy. Spacer, a za oba tabun obcych psów, nocne koncerty. Ile to wszystko może trwać, ile trwa cieczka?
W kilku słowach zastanówmy się co to w ogóle jest? Jest to ruja, część cyklu rozrodczego u suk. Na ten stan składa się kilka faz. Jednakże jak długo może trwać cieczka? Najbardziej dręczące pytanie. Standardowo przyjmuje się, że 21 dni, jednak zawsze są wyjątki od reguły i powyższy stan może trwać dużo dłużej. Wszystko co złe, szybko się kończy, często wydłużają się dni i człowiek ma wrażenie, że okres rui nigdy nie minie.

 

Dla właścicieli suczek jest także zła informacja, dopóki nasz pupil będzie żył, suczka do końca swojego życia miewa taki okres.
Mało pocieszające informacje, jednak co się nie robi dla naszych czworonogów. Nie warto się denerwować, najlepiej uzbroić się w „stalowe nerwy”, odpowiedni zabezpieczenia i przeczekać ten miesiąc. Chyba, że chcemy mieć potomstwo, tym sposobem pozwólmy naszemu pieskowi trochę poszaleć, zażyć wolności, a po okresie ciąży cieszyć się szczeniakami.

You may also like...