Branża żeglarska

Branża żeglarska na świecie kojarzy się głównie z zamożnością, a nawet z bogactwem. Znane głównie z różnych filmów obrazki ogromnych jachtów z pięknymi paniami na pokładzie należące do nieprzyzwoicie bogatych ludzi. A nie musi tak być przecież nasze harcerstwo ma piękne tradycje żeglarskie. Co prawda raczej były to zdezelowane i łatane metodami chałupniczymi głównie Omegi, nie zmienia to jednak faktu, że nie trzeba wydawać milionów, żeby spełniać swoje pasje.

Czy tylko dla bogaczy

Branża żeglarska w ostatnim czasie w Polsce przeżywa dynamiczny rozwój. Jest to związane między innymi ze wzrostem zamożności naszych rodaków. Nie będę ukrywał, że istotnym jest też większa dostępność jednostek do czarterów, konkurencyjność oraz wzrost jakości usług. Do lamusa przeszły drewniane ubikacje z dziurą w nieheblowanej desce, zapleśniałe prysznice, zgniłe pomosty i wiecznie obrażona obsługa. Dziś mariny reprezentują już całkiem niezły poziom. Ba, nawet jest ciepła woda czy urządzenia do opróżnianie toalet na jachtach.

Polskie jachty

W ostatnich latach niebywały rozwój przeżywa polski przemysł jachtowy. W naszych stoczniach powstają jachty, łodzie i motorówki,które są znane i cenione nie tylko w kraju, ale również za granicą. Co ciekawe, jeden z producentów jachtów, ma swoją siedzibę na śląsku w Mysłowicach. Produkcja jachtów, choć częściowo zautomatyzowana, do dziś w znacznej części jest to robota rzemieślnicza. Przed budowniczymi jachtów stoi trudne zadanie. Przede wszystkim jacht musi działać idealnie, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Musi ze sobą współgrać i zapewnić użytkownikowi komfort, wygodę i bezpieczeństwo. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby jacht był piękny. Aby zarówno na morzu jak i w marinie błyszczał i był widoczny, wyróżniający się z daleka. Żeby swojemu właścicielowi bądź użytkownikowi dawał radość i dumę.

Rozwój innych

Niewątpliwie również korzystają na tym producenci odzieży sportowej. Coś co kiedyś graniczyło cudem, dziś można dostać bez problemu. Odzież żeglarska jest powszechnie dostępna. Zarówno oferta produktowa jak i cenowa jest szeroka. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie trzeba już szukać wujka z zagranicy żeby załatwił jakiś ciuchy z demobilu. Dziś już nawet w lepszym sportowym supermarkecie znajdziemy dobre ciuchy w przystępnej cenie.

Artykuł powstał na podstawie https://www.mazuria.com/blog/branza-zeglarska.html

You may also like...