Jak sprawdzić, czy nasza waga jest odpowiednia?

Idealnie wyrzeźbione ciało to marzenie niejednej kobiety. Aby je mieć koniecznie trzeba dbać o siebie i prowadzić właściwy tryb życia. Co się na niego składa?

Kondycja fizyczna i ćwiczenia

Ruch i aktywność fizyczna są konieczne jeśli zależy nam na zachowaniu dobrej kondycji, spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej oraz poprawieniu metabolizmu. W ten sposób możemy znacząco zredukować nieestetyczne oponki na brzuchu, ujędrnić skórę oraz poprawić jej dotlenienie. Pamiętajmy jednak o zachowaniu zdrowego rozsądku. Jeśli nigdy wcześniej nie ćwiczyłyśmy, nie rzucajmy się od razu na intensywne treningi cardio. Może to przynieść więcej szkód niż pożytku.

Kalkulator wagi, czyli kontroluj siebie

Właściwa waga w znaczący sposób wpływa na ogólną kondycję organizmu. Jeśli czujemy, że chciałybyśmy zrzucić kilka kilogramów, warto na początek sprawdzić w domu swój wskaźnik BMI. Dowiemy się z niego czy nasza waga jest w normie, czy może zbliżamy się już do górnej granicy lub nawet ją przekraczamy.

Wszelkie diety należy konsultować z lekarzami, a intensywne treningi powinny się odbywać pod okiem profesjonalnego instruktora.

You may also like...