Zdrowe jedzenie

Jedna z najczęstszych chorób stawów, najczęściej spotykana u mężczyzn w podeszłym wieku, jednak w obecnych czasach można na nią napotkać chorujące już młodym wieku lub kobiety.

Leczenie

Próba wyzdrowienia jest bardzo trudna dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę lub ich stan jest bardzo zaawansowany. Specjalista zaleca leki i proponuje zmianę stylu życia.
Odpowiednia dieta w dnie moczanowej może pomóc uśmierzyć ból, a także zatrzymać postępującą chorobę.
Obniżenie poziomu szkodliwych substancji w naszym organizmie pozwala zapobiegać nawrotom napadów podagry, czyli zapalenia stawów.

Co jeść, a czego unikać?

Warto pamiętać, że osoby chore na dnę moczanową powinny w swojej diecie wyeliminować zbyt duże ilości puryn, które są odpowiedzialne za zwiększenie kwasu moczowego. Co powinien jadać chory? Warzywa, owoce, razowe pieczywo, ryż, kasza, makaronu, jaj, przetworów mlecznych, orzechów. Dieta powinna być uboga w mięsa, podroby, wędliny, kiełbasę oraz parówki, ryby, czekoladę oraz inne przetwory rybne.

Podagra to bardzo nieprzyjemna choroba, z którą należy bardzo intensywnie walczy, w innym przypadku zacznie ona niszczyć inne narządy naszego organizmu. A to już duży krok do silnej choroby, która może zaatakować cały nasz organizm. Potwory ból wszystkich stawów, niestety bardzo uprzykrza życie. Początkowo objawy pojawiają się bardzo rzadko, z czasem się nasilają i są coraz częstsze.

Czas podjąć tę nierówną walkę, by za jakiś czas poczuć się lepiej, nie dopuścić do ponownego silnego ataku.

You may also like...