Wspomnienia

Szkoła to często dla wielu osób odległe czasy. Nieraz próbujemy sobie przypomnieć coś ciekawego, co można opowiedzieć dzieciom gdy też idąc dalej wnukom.

Wspomnienia z dawnych lat

Sięgając głęboko pamięcią pojawiają się urywki, najczęściej jest to jednak nauczyciel, który był dla nas surowy, wymagający. Osób te na długo pozostaną w naszej pamięci, najlepiej utrwalają się osoby wyraziste, wartościowe. Co jeszcze sobie przypominamy? Zapewne nie jedną jedynkę, czy też nieodrobione zadanie domowe.

Niektóre osoby wspominają pamiętne sprawdziany, gdzie wspólna pomoc była nieoceniona. Nielegalna współpraca groziła otrzymaniem niedostatecznej oceny, jednak ryzyko się opłacało. Przyjemne czasy, które dość szybko minęły i odeszły w zapomnienie. Czy jeszcze coś pamiętasz? Wzór referatu tak, to to dzieło gdzie cała szkoła mogła pochwalić się podobnym stylem pisania. Wszyscy skopiowali jedno dzieło, problem na bardzo dużą skalę, jednak z przymrużeniem oka polonistka pozwoliła poprawić zadania i przeprosić właściciela referatu.

To pewnie niejedna ciekawa sytuacja, wspomnienia należy pielęgnować, z tego też powodu pociechy wysyłać na wycieczki szkolne, by wspólnie z innymi otrzymać szansę od losu na ciekawą przygodę, na atrakcje, które długo będą wspominać, na wydarzenia, które na długo a może i na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Nie bójmy się marzyć, wytężać pamięć.

Los przynosi wiele ciekawych zdarzeń, jednak tylko te wyjątkowe zostaną z nami na długo, a czasem nawet do końca życia.

 

You may also like...