Odpowiedzialność na drodze

Jazda rowerem to nie tylko przyjemność, ale także szereg wielu obowiązków. Zakazy, nakazy, piesi, samochody. Wszystko co nas otacza musi być wzięte pod uwagę podczas naszej wyprawy na ukochanym rowerze. Często jednak zapominamy o całym świecie i łamiemy wiele zasad, które obowiązują na drodze.

Wiele osób zastanawia się zapewne jakie są obowiązki rowerzysty?

Po pierwsze dzieci pomiędzy 10 a 18 rokiem życia muszą przy sobie posiadać kartę rowerową. Ona uprawnia każdego młodego człowieka do poruszania się na dwóch kółkach. Tyle może z dokumentów, a co z jazdą rowerem? Problem jest dużo większy jazda poboczem, prawą stroną jezdni jak najbliżej krawężnika czy poruszanie się po ścieżkach rowerowych. Odpowiednie oświetlenie, kask, który pozwala poczuć się nam bezpiecznie, odpowiednie ubranie. Czy coś więcej? Szereg różnych przepisów ruchu drogowego, które obowiązują nie tylko rowerzystów, ale także kierowców różnych pojazdów, samochodów, autobusu i innych.

Nieważne jaki ten nasz rower jest, ważne by zachować ostrożność, nie tylko ze względu na mijające nas samochody, ale także zwracając swoja uwagę na osoby piesze. Czy jesteś gotowy wsiąść na rower i wyjechać w dłuższą lub krótszą podróż. Nie musisz na początku pokonywać kilkuset kilometrów, wystarczy kilka a może kilkanaście by poczuć się lepiej, zdrowiej, by zadbać o własne serce i całe ciało. Obowiązki rowerzysty są i będą, najlepiej byśmy je sobie dobrze przyswoili, by nie narazić się na kosztowny mandat, który może odebrać nam sporo chęci do dalszej jazdy.

You may also like...