Warsztaty wielkanocne

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych. Kolorowe pisanki wielkanocne to elementy, bez których nie wyobrażamy sobie tych świąt .  Dekorowanie pisanek to jedne z najpiękniejszych wspomnień związanych ze świętami wielkanocnymi. Uczestnicy mają okazję nauczyć się jak tworzyć ozdoby świąteczne, a przy tym mogą wykazać się pomysłowością w ich zdobieniu.

Podczas warsztatów:

Dzieci dowiedzą się skąd wywodzi się tradycja malowania jajek, po co się to robi  oraz jakie są techniki ich zdobienia. Każde dziecko podczas tych warsztatów pomaluje oraz ozdobi  Gęsią wydmuszkę, która będzie piękną ozdobą w wielkanocnym koszyczku oraz na wielkanocnym stole.

 

Optymalna ilość uczestników podczas warsztatów to około 30 dzieci.

Czas trwania warsztatów to około 60 minut

 

Uczestnikom zapewniamy:

Gęsią wydmuszkę, barwniki do zabarwienia jajek, kolorowe ozdoby, opakowania kartonowe,  kleje materiały oraz wyposażenie potrzebne do przeprowadzenia warsztatów, dyplomy uczestnictwa dl każdego,  gotowe prace uczestnicy zabierają ze sobą dbamy o czystość w czasie warsztatów.

 

Koszt zajęć 11 zł / os *

* Cena ustalana indywidualnie, zależna od ilości osób oraz lokalizacji. Możliwość obsługi dużej liczby uczestników, poprzez równoległe prowadzenie zajęć.

Zajęcia odbywają się w: placówkach szkolnych i przedszkolnych, bibliotekach, domach kultury i innych instytucjach, na terenie całego kraju.

Zapytaj o warsztat